Jaki czujnik czadu i gazu?

Jaki czujnik czadu i gazu?

Dostosowanie odpowiednich produktów do systemu zabezpieczeń jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za jego prawidłową pracę. W tym artykule postanowiliśmy pokazać państwu, na co zwrócić uwagę wybierając czujnik czadu i czujnik gazu.

Czujnik czadu

Na rynku spotykamy różne czujniki czadu, najczęściej są to urządzenia przewodowe funkcjonujące w ramach profesjonalnych systemów alarmowych oraz urządzenia bezprzewodowe (autonomiczne), które są samowystarczalne. Niemniej jednak, aby zapewnić skuteczną ochronę naszego domu wielu wypadkach bardziej rentowna jest instalacja pełnego systemu zabezpieczeń, która będzie mogła objąć nie tylko czujniki czadu, ale również inne detektory. Czujki czadu są w tej chwili urządzeniami, które cyfrowo analizują sygnał i w razie wystąpienia zagrożenia wystosowują odpowiednią sygnalizację świetlną i akustyczną. Warto zwrócić uwagę na zakres temperatur pracy czujki, którą się interesujemy. W tej chwili możemy spotkać urządzenia o zakresie od -10 do + 55?C. Czujnik, który pozwala na pracę w takich warunkach otoczenia ograniczy występowanie fałszywych alarmów. Warto również zwrócić czy czujka posiada styk sabotażowy na wypadek, gdyby ktoś próbował oderwać ją od ściany.

Czujnik gazu

W tej chwili na rynku spotkamy się z różnymi urządzeniami wykrywającymi różne gazy, takie jak: metan (gaz ziemny), propan-butan (gaz LPG), gazy usypiające (opary chloroformu). Dostępne są również urządzenia wielofunkcyjne, które umożliwiają detekcję zarówno tlenku-węgla, jak i gazu ziemnego. Większość dostępnych czujników posiada podobne specyfikację, które różnią się między sobą m.in. poborem mocy (zazwyczaj w zakresie 30-50 mA), zakresem temperatur w których mogą pracować lub występowaniem styku sabotażowego.

Wszystkie czujniki możemy znaleźć na tej stronie sklepu http://www.kamery.pl/produkty/czujki/index.html